PRODUKCJA STOLARKI ALUMINIOWEJ

FASADY aluminiowe

SYSTEM PONZIO PF 152

System konstrukcji słupowo-ryglowych przeznaczony do wykonywania ścian osłonowych, zadaszeń świetlików zakwalifikowany do grupy materiałowej RMG 1.0.

Szerokość słupów i rygli 52 mm, maskownic zewnętrznych 51 mm.

Przy zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego termika, możliwe jest wykonanie ściany osłonowej z ramowym współczynnikiem przenikania ciepła Uf = 1,75 W/m2K.

Rozwiązania techniczne umożliwiają konstruowanie ścian prostych lub po łuku, przechodzenie kątów zewnętrznych i wewnętrznych oraz adaptację na ogrody zimowe. System przewiduje rozwiązania z podkonstrukcją stalowa i drewnianą .

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE SYSTEMU:

 • możliwość zastosowania rozwiązań dla pasów nadprożowo-podokiennych o szczelności i izolacyjności ogniowej El 30/ El 60/ El 120
 • możliwość zastosowania rozwiązań dla ściany osłonowej w konfiguracji pełnej o szczelności i izolacyjności ogniowej El 60
 • możliwość zastosowania wypełnień o grubości: 2-40 mm
 • możliwość wykonywania fasady w wersji "zimnej"
 • nieizolowanej termicznie - możliwość gięcia profili

SYSTEM PONZIO NT 152 SG

System konstrukcji słupowo-ryglowych przeznaczony do budowy ścian strukturalnych, zakwalifikowany do grupy materiałów RMG 1.0.

Konstrukcja ściany oparta jest na słupach pełnych, połówkach i ryglach, których szerokość wynosi 52 mm.

W systemie zastosowano kilka możliwości mocowania tafli szkłaSposoby te pozwalają na indywidualne formowanie kształtu ściany osłonowej: klejenie strukturalne, chwytanie mechaniczne.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE SYSTEMU:

 • możliwość zastosowania rozwiązań dla ściany osłonowej w konfiguracji pełnej o szczelności i izolacyjności ogniowej El 60
 • możliwość wykonywania obok siebie okien wychylnych, otwieranych niezależnie
 • możliwość zastosowania wypełnień o grubości: 6. 26. 28 mm

SYSTEM PONZIO 152 ESG

Ściana osłonowa bezramowa z systemem klejenia konstrukcyjnego - system przeznaczony jest do wykonywania lekkich ścian osłonowych i innych konstrukcji przestrzennych. Jako element nośny wykorzystuje konstrukcje słupowo-ryglową systemu Ponzio NT 152 i wchodzącą w jego skład szeroką gamę profili.

Z zewnątrz Ponzio NT 152 ESG tworzy jednolitą, gładka ścianę szkła podzielona pionowymi i poziomymi liniami o szerokości 22 mm (przy zastosowaniu silikonu pogodowego) lub 28 mm (przy wyborze systemowej uszczelki zamykającej).

Ściana systemu Ponzio 152 ESG powinna być wykonana zgodnie z projektem opracowanym indywidualnie dla każdej realizacji.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE SYSTEMU:

 • możliwość wykonywana obok siebie okien wychylnych, otwieranych niezależnie
 • zastosowania wypełnień o grubości: 26, 28 mm pojedyncze szklenie
 • dwa sposoby wykończenia ściany: silikonowanie lub specjalnie zaprojektowana uszczelka maskująca